מה לעשות כאשר רואים כתמי רטיבות בקירות?

התופעה הזו היא אימת כולנו, כתמי רטיבות בקירות או במקרה הגרוע יותר – עובש… מה עושים במקרה כזה? כיצד מתמודדים מול מפגע מאיים שכזה? ראשית לכל יש לדעת שרטיבות בקירות זו תופעה שעלולה להתרחש בבתים חדשים וגם ישנים. כמו כן חשוב לציין כי הנזקים של הרטיבות עלולים להיות משמעותיים, וזו הסיבה בגינה חשוב לטפל ברטיבות הזו בהקדם האפשרי. ובכך לעצור את התפשטות הרטיבות ולמנוע המשך של התהליך.

שלב ראשון – איתור הגורם

בשלב הראשון חשוב לאתר את מוקד הנזילה – מהי הסיבה לכך שיש נזילה של מים? מהו מוקד הרטיבות? יש לדעת שיש מספר גורמים שעלולים לגרום לרטיבות, וסוג הגורם הוא הקובע מיהו בעל המקצוע שמתאים שיבצע את התיקון בשטח. אם מדובר בנזילה הנגרמת מאזור התקרה בבית חד קומתי או בדירה בקומת הגג, הרי מסתבר כי מדובר בנזילה שנובעת מאיטום בלתי מספק. במקרה כזה יש לפנות אל מומחה איטום. אם הנזילה היא באזור החלונות יש לבדוק האם הפתחים אטומים דיים. במקרים רבים עלולים לגלות שהאיטום סביב פתח החלון נשחק ויש לטפל בו. במקרה בו הרטיבות מתגלה על הקירות, בין אם בחלקם העליון ובין אם בחלקם התחתון, הרי מסתבר שזו תקלת צנרת שגורמת לרטיבות. כלומר, צנרת המים או הביוב התפוצצה, והמים על הקירות מספרים על הנזילה הפנימית שמתפשטת בקירות. גם אם הרטיבות היא בתקרה זה ככל הנראה תוצאה של בעיה בצנרת. ואז יש לבצע גילוי נזילות מים.

מה עושים עכשיו?

כאשר מדובר על נזילה בצנרת יש לפנות אל אינסטלטור. כאשר הוא זה שיהיה אחראי על גילוי נזילות מים ועל ביצוע התיקון. בבואו אל ביתכם הוא ייעזר באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ובמצלמה טרמית לזיהוי מוקדי נזילה. אמצעים אלו חוסכים בשבירת קירות או הרמת רצפות שלא לצורך. כך קל יותר לאתר באופן מדויק את מקור הנזילה, ולבצע את התיקון כנדרש. איתור נזילות מים במצלמה טרמית מתבצע על ידי האינסטלטור כבר בראשית התהליך. לאחר מכן הוא יציע דרך תיקון מתאימה למקרה הספציפי שלכם. אינסטלטור מקצועי ישתלט לא מאמץ רב מידי על תקלות שגרתיות. יבצע את התיקון וימנע את נזקי המים והרטיבות בקירות הבית שלכם.